Odborné články


ANDROCUR Tisk
Článek o závadnosti "antikoncepce pro kočky" ANDROCUR, který je někdy podáván kočkám jako antikoncepce a způsobuje závažné zdravotní problémy zde.
 
Parazitární onemocnění drobných savců Tisk

 

 Psoroptes cuniculi (ušní svrab králíků)

Králíci a malí hlodavci (potkani, morčata, myšky atd.) někdy trpí /podobně jako pejsci a kočičky/ napadením kožními cizopasníky – tzv. ektoparazity. Může to být ektoparazitický hmyz,  například vši a všenky, nebo pouhým okem neviditelní roztoči. I přes svou malou velikost jsou tito parazité schopni způsobit Vašim mazlíčkům úporné svědění, nepříjemné záněty kůže a v důsledku druhotných bakteriálních infekcí i následné narušení celkového zdravotního stavu.

 

 

Celý článek...
 
Vakcinace Tisk

 

Proč se zabývat něčím takovým, jako je notoricky známá problematika vakcinací psů a koček?

Jako ve všech oborech lidské činnosti došlo v posledních zhruba 20 letech k významnému pokroku ve znalostech o fungování imunitního systému zvířat. Současně se změnila nákazová situace v zemích, kde se systematicky provádí dlouhodobě vakcinace psů a koček, změnila se kvalita používaných očkovacích látek a jinak je odbornou i chovatelskou veřejností nahlíženo na možný výskyt nežádoucích reakcí po provedeném očkování.

Celý článek...
 
„Zdravotní pojištění“ pro psy Tisk

Přesná definice: „Pojištění nákladů na veterinární léčbu psů“

1. Úvodní informace
Každé pojištění vychází ze statistických kalkulací. Pojišťovna má svou statistiku, kolikrát se něco stane a tomu přizpůsobuje pojistnou sazbu, aby mohla plnit, pokud událost nastane a samozřejmě, jako každá obchodní firma, tvoří z podnikání zisk. Zákazník má dvě možnosti. Buď si řekne, že jemu konkrétně (v našem případě psovi) se nemůže nic stát a pojištění si nekoupí. Zváží podmínky, cenu a naprosto regulérně se rozhodne. A určitě se stane, že skutečně zvíře prožije svůj život ve zdraví a pouze s běžnými výdaji na preventivní léčbu. V případě, že však onemocní nebo potřebuje operaci, nemusíte díky pojištění přemýšlet, zda na ošetření máte dost peněz. Naše rozhodování je dáno ve většině případů vlastní zkušeností s chovem psů a zkušeností nejbližšího okolí, které psy chová a s nimiž si povídáme o tom, kolik nás náš pes stál peněz na veterinární péči. Je to jako s každou pojistkou. Vždy je drahá a zbytná, pokud se nic nestalo nám nebo našemu blízkému okolí. A jenom běh života rozhodne, zda jsme zvolili správně.

Celý článek...
 
Péče o zuby psů a koček Tisk

 

 

Pes a kočka mají, podobně jako člověk, během svého života 2 druhy chrupu – mléčný a trvalý. Pes i kočka vyměňují mléčné zuby za trvalé přibližně od 3 do 6-7 měsíců věku. Zejména u malých plemen dochází často při výměně zubů k zadržení mléčného zubu, takže vedle již vyvinutého mléčného zubu vyrůstá zub trvalý. Tento stav zvyšuje riziko vzniku a rozvoje zubního kamene a je drážděna dáseň a lůžko zubu, vzniká riziko nesprávného růstu trvalého zubu, a proto je nezbytná extrakce mléčného zubu. Tu provádíme přibližně v osmi až devíti měsících věku, někdy i dříve.

 

Celý článek...
 
Stres Tisk

Zvládání stresu u psů a koček.

Celý článek...
 
Cestování se psy a kočkami Tisk
Změna nařízení (ES) č. 998/2003 o veterinárních podmínkách pro neobchodní přesuny zvířat v zájmovém chovu

 

Celý článek...
 


Novinky

       Na našem pracovišti 

              přijímáme

      POUZE HOTOVOSTNÍ

               PLATBY 

------------------------------------

 

             !!POZOR!!

     Jsme na facebooku!

              Facebook


    ------------------------------

 

Anketa

Existuje u psů a koček onemocnění zubů ?