...krmiva SPECIFIC Tisk

Jak už o mně víte-velice rád papám. Bohužel ale nesmím jíst všechno co chci, protože mám citlivé bříško a snáším jen některé druhy krmiv. Když někde tajně sním něco, co nemám, je mi hrozně špatně.. Ale přiznám se, že občas na to zapomenu a stejně někde něco ukradnu.

Včera jsem se třeba tajně vplížil do ordinace, vybral jsem si pytel s granulemi (je to nová značka-musel jsem ochutnat!), rozcupoval ho a nacpal se k prasknutí. A řeknu Vám-byla to ňamka! A nejlepší na tom je, že mi z nich vůbec nebylo špatně! 

Tuhle značku Vám (nebo spíš Vašim zvířecím kamarádům) můžu jen doporučit.

 


Více informací se dozvíte na stránkách:
 www.specificdiet.cz  

 

SPECIFIC™ je optimálním krmivem v každém věku zvířete.

Když začal v roce 1975 vývoj řady diet značky SPECIFIC™, bylo cílem vytvořit takovou skupinu vysoce kvalitních krmiv pro psy a kočky, která bude distribuována výhradně veterinárními lékaři.
O více než 35 let později se SPECIFIC™ stal vedoucí evropskou autoritou v oblasti dietologie a výrobce v těchto letech nikdy neustoupil ze zásady - zlepšovat kvalitu života psů a koček a šířit diety SPECIFIC™ cestou nejkvalifikovanějších profesionálů - veterinárních lékařů.
SPECIFIC™ zahrnuje vysoce chutná kompletní krmiva pro všechna stádia života psů a koček a klinické diety, řešící jednotlivá onemocnění ovlivnitelná krmivem.


Stálá receptura:
Aby bylo zajištěno, že pes nebo kočka dostávají z každého dalšího balení stále tutéž vyváženou stravu, vyrábíme každý produkt podle fixní receptury. Znamená to, že recept je při každé nové šarži stále stejný.

Doporučené krmné dávky:
Doporučená krmná dávka resp. dávkování v základě vychází z kalkulace potřeby energie pro dospělou kočku/psa: Důležité je mít na paměti, že individuální potřeba energie je závislá na mnoha faktorech  jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.

Prevence obezity:
Diety SPECIFIC™ jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin a proteiny, tuk i sacharidy jsou snadno stravitelné. Je známo, že obezita se u psů a koček stala jedním z hlavních zdravotních problémů. SPECIFIC™ tento problém řeší prevencí – diety mají mírně snížený obsah energie díky nižšímu podílu tuku a vyššímu podílu vlákniny (vyjma produktů s cíleně vysokým obsahem energie).

Výběr správného krmiva:
Popis metodiky správného výběru krmiva dle individuálních potřeb kočky/psa. V některých případech lze použít více diet pro jedno onemocnění. Výběr potom závisí na individuálním případu a volbě veterinárního lékaře. Veterinární lékař rovněž a vybírá vhodné terapeutické nebo preventivní diety pro případy urolithiázy, osteoartritidy, atopické dermatitidy a trávicích potíží. Tato krmiva mají rozdílnou charakteristiku: nízký nebo vysoký obsah některých živin, přítomnost/nepřítomnost některých surovin, schopnost indukce kyselého/ zásaditého pH moče) nebo rozdílný obsah živin.
Přijetí diety je nezbytnou podmínkou úspěchu.
Výživný stupeň a použité suroviny v krmivech SPECIFIC™ jsou důkladně selektovány a kontrolovány pro zajištění optimální podpory terapie nebo prevence klinických příznaků onemocnění. Pro zajištění nejlepšího efektu je nezbytné, aby klinické diety doporučené veterinárním lékařem byly striktně a dlouhodobě dodržovány.

Doporučená doba zkrmování:
Předpisy Evropské unie jednoznačně stanoví způsob označování klinických diet a popis krmiva, který je uveden na obalu. Musí zde být uveden mimo jiné účel použití, deklarace živin a také délka podávání krmiva. Delší podáváním diety, než je uvedeno v doporučení je nutno konzultovat s veterinárním lékařem. Veterinární lékař může prodloužit doporučenou dobu podávání diety u pacientů, jejichž stav to vyžaduje. Jestliže některá z diet není určena k trvalému podávání, je tato skutečnost uvedena na obalu. Stejná pravidla platí v rámci české legislativy.

Doba použitelnosti krmiv SPECIFIC™:
Doba použitelnosti všech suchých krmiv SPECIFIC™ je 18 měsíců od data výroby. Doba použitelnosti všech konzervovaných krmiv SPECIFIC™ je 24 měsíců od data výroby. Datum expirace je vždy vytištěno na obalu. Suchá krmiva SPECIFIC™ s vysokým obsahem rybího oleje jsou balena v dusíkové atmosféře ve vzduchotěsném obalu. Doba jejich použitelnosti je rovněž 18 měsíců, ale po otevření je třeba je spotřebovat přibližně do 3 měsíců. Totéž je uvedeno na obalu.

Moderní receptura diet SPECIFIC™
:
Všechny diety SPECIFIC™ obsahují důležité nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA z ryb. Použití této suroviny vyžaduje speciální zacházení, aby nedošlo k jejímu znehodnocení varem nebo nesprávnou konzervací. Mnoho let zkušeností s rybami a rybím olejem dává SPECIFIC™ tuto specifickou kompetenci. Proto je zaručeno, že diety SPECIFIC™ obsahují vysokou hladinu dobře chráněných kyselin EPA a DHA.


Vlastnosti a charakteristika krmiva:

EPA a DHA jsou nenasycené omega-3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kůže a srsti a zdraví kloubů. DHA podporuje vývoj mozku a zraku.
          Mezi četné příznivé účinky EPA a DHA patří podpora:
                      • Kondice a funkce kůže a srsti.      
                      • Funkce imunitního systému.
                      • Vývoje mozku a zraku u štěňat a koťat.
                      • Funkce ledvin.
                      • Pohyblivosti kloubů.
 

β 1,3/1,6 –glukany z kvasnic, které se mohou vázat na receptory bílých krvinek, pozitivně tak ovlivňovat imunitní systém a podporovat imunitní odpověď organismu.


Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina, která na svou hmotu může navázat osminásobné množství vody a má známý příznivý účinek na regulaci aktivity trávicího traktu.

FOS je fermentující vláknina, která stimuluje růst žádoucí střevní mikroflóry a má příznivý vliv na zdravotní stav trávicího traktu.

Taurin je důležitou látkou, nezbytnou v celé řadě metabolických pochodů. Podílí se na funkci myokardu a výkonnosti srdce u starších psů.

Yucca extract (extrakt z juky) snižuje produkci zápašných střevních plynů a zápach výkalů.

 

Novinky

       Na našem pracovišti 

              přijímáme

      POUZE HOTOVOSTNÍ

               PLATBY 

------------------------------------

 

             !!POZOR!!

     Jsme na facebooku!

              Facebook


    ------------------------------

 

Anketa

Existuje u psů a koček onemocnění zubů ?